Kitap Yorumları

11 Eylül 2017

Şeker Portakalı Kitap Yorumu

Kategori: Kitap Yorumları

Fatma Albayrak

Şeker Portakalı Kitap Yorumu

 Kitabı bitireli gerçekten az bir süre oldu ve son sayfasına geldiğimdeki hislerim gerçekten tarif edilemez.

 Mutlaka ismini bir şekilde duymuşsunuzdur bu kitabın. Çoğu kişinin okuduğunu düşünsem de benim gibi geciktirenler de olmuştur eminim. En yüzeysel açıklamayla başlayacağım yorumuma. Kitap kapağı… Tamam! Hiçbir kitap kapağıyla yargılanmaz, bunu ben de biliyorum. Fakat kitabın içeriğini ve tonunu bu kadar güzel ele almış bir kitap kapağı görmedim ben. Baş kahramanımızın görmek istediği ve yaşamadan özlem duyduğu her şeyi barındırıyor içinde. Başka şekilde basılanları da var ama ben Can Roman’ın bastığını okudum ve ben turuncu renginin kitabın duygularını tercüme ettiğini düşünüyorum.

23 Eylül 2017

All You Need Is Kill Serisi Manga Yorumu

Kategori: Kitap Yorumları

Fatma Albayrak

All You Need Is Kill Serisi Manga Yorumu

 Başlıkta seri dedim diye aklınıza 10-15 kitap gelmesin çünkü iki ciltten oluşuyor. Size bu iki manga hakkında ne söylesem bilemiyorum. Aslına bakarsanız çok şey söylenemez.

İçeriğinden ve konusundan çok kısaca bahsetmek gerekirse; Dünyaya Taklitçiler denen varlıklar saldırıyor ve baş kahramanımız Keyci Kiriya onlara karşı olan Birleşik Savunma Ordusu’nda bulunuyor. Deneyimsiz biri olan Keyci savaşa girdiği günün sonunda ölüyor. Fakat uyandığında kendini aynı günün sabah vaktinde buluyor ve her şeyin aynı geliştiğini fark ediyor. Orduya gelen Rita Vrataski ile arasındaki bağı ileriki zamanlarda öğreniyoruz.

10 Eylül 2017

Küçük Prens Kitap Yorumu

Kategori: Kitap Yorumları

Fatma Albayrak

Küçük Prens Kitap Yorumu

Bir işe başlarken sevdiğiniz şeyle başlamak istersiniz. Bu şekilde severek başlayınca da severek devam eder.

İlk kitap yorumumu Küçük Prens'in yorumu yapmak istedim. Tamam şimdi tüm kitapçılarda Küçük Prens kalemlikleri, silgileri, çantaları, abartılı baskılı kitapları, kupası onu bunu… Her şeyi var biliyorum. Fakat benim bahsettiğim Küçük Prens 21.YY’ın insanların gözüne soktuğu Küçük Prens değil! Daha önce uçağı düşünce çölde bir süreliğine kaybolmuş Antoine de Saint Exupery’nin 1943’te yayınlanan kitabı… Asıl Küçük Prens.